تدویر سومین جلسه کمیته کاری کمیسیون عالی هماهنگی مبارزه با پول شویی و سایر جرایم مالی

Mpoya
پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۱۹ - ۱۱:۲۰
تدویر سومین جلسه کمیته کاری کمیسیون عالی هماهنگی مبارزه با پول شویی و سایر جرایم مالی

26 رجب المرجب 1445- سومین جلسه کمیته کاری کمیسیون عالی هماهنگی مبارزه علیه پول شویی و سایر جرایم مالی با اشتراک (12) تن نماینده گان با صلاحیت از وزارت های محترم امور خارجه، داخله، عدلیه، ریاست محترم عمومی استخبارات و نماینده محترم ستره محکمه در تالار شورای عالی د افغانستان بانک تحت ریاست آمر عمومی مرکز تحلیل معاملات و راپور های مالی افغانستان محترم جمال ناصر رؤفی؛ برگذار گردید.

در نخست، محترم رؤفی رئیس کمیته کاری کمیسیون عالی هماهنگی از تشریف آوری اعضای محترم کمیته کاری کمیسیون عالی هماهنگی ابراز امتنان نموده و متعاقباً در رابطه به اهمیت این نشست در راستای مبارزه با پول شویی و سایر جرایم مالی به سطح ملی و بین المللی صحبت نموده و به همکاری همه جانبه سایر ادارات ذیربط تاکید ورزید.

همچنان محترم رؤفی خاطر نشان نمود که مرکز تحلیل معاملات و راپور های مالی افغانستان خواهان روابط مثبت با همه ی همتایان بین المللی بوده و نیاز است تا فیصله های کمیسیون عالی هماهنگی و سفارش های گروه کاری اقدامات مالی (FATF) در رابطه به مبارزه با پول شویی و سایر جرایم مالی به شکل درست آن تطبیق گردد و میکانیزم مؤثر در این رابطه به وجود آید.

همینگونه مطابق اجندا، سایر اعضاء دارالانشاء کمیسیون عالی هماهنگی در ارتباط به وظایف و صلاحیت های کمیته کاری، اهمیت تبادل معلومات میان ادارات ذیربط در ارتباط به مبارزه با پول شویی، قاچاق مواد مخدر، اسعار، طلا، و احجار کریمه در میادین هوایی و سرحدات زمینی کشور بحث همه جانبه نموده و در قسمت برگزاری برنامه های آموزشی و ارتقای ظرفیت به اشتراک کننده گان معلومات مفصل ارائه نمودند.

در خاتمه سومین جلسه کمیته کاری کمیسیون عالی هماهنگی، نماینده های با صلاحیت ادارات فوق الذکر از اجراآت خویش پیرامون مبارزه با پول شویی و سایر جرایم مالی در ادارات خویش گزارش ارائه نموده و یکبار دیگر از همکاری و هماهنگی همه جانبه در این راستا تجدید تعهد نمودند.

آخرین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۳/۱/۲۰ - ۹:۴۴
Background image

اطلاعیه مبنی بر ممنوع بودن فعالیت صرافی های آنلاین!

به تعقیب اطلاعیه های قبلی د افغانستان بانک مبنی بر منع بودن فعالیت های صرافی آنلاین در افغانستان، یک بار دیگر به سمع هموطنان عزیز رسانیده می شود که د افغانستان بانک تا کنون به هیچ شخص. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۱/۱۶ - ۱۴:۳۰
Background image

د افغانستان بانک 15 میلیون دالر امریکایی را لیلام میکند

 25رمضان المبارک 1445- د افغانستان بانک الی مبلغ (15) میلیون دالر امریکایی را طی داوطلبی به روز شنبه مؤرخ 27 رمضان المبارک 1445(1403/01/18) بطور لیلام بفروش می رساند. بدینوسیله از. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۱/۱۵ - ۱۴:۵۱
Background image

اطلاعیه د افغانستان بانک!

د افغانستان بانک به منظور فراهم شدن تسهیلات بهتر و دسترسی هموطنان به عرضه بهتر خدمات بانکی، ساعت کاری نمایندگی های د افغانستان بانک و بانکهای تجارتی  را سر از تاریخ ۲۵ ماه رمضان المبارک. . .

بازگشت به خبر