تلاش و تشریک مساعی برای ثبات و استحکام سکتور مالی و بانکی و توسعه بانکداری اسلامی در کشور

Mpoya
چهارشنبه ۱۴۰۲/۲/۲۷ - ۱۲:۵۸
تلاش و تشریک مساعی برای ثبات و استحکام سکتور مالی و بانکی و توسعه بانکداری اسلامی در کشور

۲۷ شوال المکرم ۱۴۴۴- ورکشاپ های ولایتی به ابتکار د افغانستان بانک بمنظور هماهنگی و تشریک مساعی برای ثبات و استحکام سکتور بانکی، توسعه بانکداری اسلامی و میکانیزه سازی فعالیتهای موسسات مالی غیر بانکی روی دست گرفته شده که آغاز آن از زون شمال کشور در شهر مزار شریف صورت گرفت.

در این ورکشاپ برعلاوه سرپرست د افغانستان بانک، معاون والی ولایت بلخ، رئسای معارف، تحصیلات عالی، ارشاد و حج او اوقاف، گمرکات، مستوفیت، اصناف، متنفذین محل، تجار، صرافان و عرضه کننده گان خدمات پولی و نماینده گان بانکهای تجارتی نیز حضور داشتند.

در ابتدا محترم  مولوی نورالهادی ابو ادریس معاون والی ولایت بلخ صحبت نموده و نقش بانکها را در رشد و انکشاف اقتصادی کشور ها مهم خواند. محترم ابو ادریس از اشتراک کننده گان این ورکشاپ خواست تا با همکاری و هماهنگی با یکدیگر در قسمت تقویه بانکها و حمایت از سیاست های کُلی اقتصادی حکومت تلاش های موثر انجام دهند.

متعاقباً محترم الحاج هدایت الله بدری سرپرست د افغانستان بانک در زمینه دستاورد های د افغانستان بانک در قبال تطبیق موثر سیاست های پولی و حفظ ارزش افغانی در مقابل سایر ارز ها و کنترول نرخ انفلاسیون صحبت نموده گفت که ما برای رسیدن به اهداف بزرگ ضرورت به همکاری و هماهنگی بین ادارات امارتی داریم که روی همین ملحوظ امروز گردهم آمده ایم.

محترم بدری در قسمت دیگر از سخنانش افزود که ترویج پول افغانی و استفاده درست آن حین داد و ستد های داخلی به تشریک مساعی و حمایت مردمی نیاز دارد و از مردم شریف کشور تقاضا نمود تا د افغانستان بانک را در این زمینه همکاری جدی نمایند.

سرپرست د افغانستان بانک در ادامه سخنانش از عزم راسخ رهبری د افغانستان بانک برای ترویج و توسعه بانکداری اسلامی در کشور خبر داده و افزود که بانکداری اسلامی در افغانستان یک ضرورت است و ما برای برقراری و بهبود آن از هیچ نوع سعی و تلاش دریغ نخواهیم ورزید.

در ادامه، پریزنتیشن های مفید در زمینه سکتور بانکی، پیشرفت ها و دستاورد ها و پلان های آینده برای بهبود سکتور، میکانیزه سازی فعالیتهای صرافان و عرضه کننده گان خدمات پولی و توسعه بانکداری اسلامی در کشور معلومات مفید و همه جانبه با اشتراک کننده گان در میان گذاشته شده و روی سطح همکاری آنها با د افغانستان بانک بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

باید یادآور شد که این ورکشاپ ها در سایر زون های د افغانستان بانک نیز بشکل نوبت وار برگزار گردیده و در کُل  حمایت ادارات و مردم را  برای بهبود سکتور های مالی و بانکی و میکانیزه سازی فعالیتهای صرافان و عرضه کننده گان خدمات پولی جلب و هماهنگ ساخته که انشاالله منتج به بهبود و عادی سازی روند اجراات بانکی خواهد شد.

آخرین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۲/۷/۱۲ - ۱۲:۴
Background image

سرپرست د افغانستان بانک به دفتر کاری خود بازگشت

19 ربیع الاول 1445 - سرپرست ریاست کُل د افغانستان بانک محترم هدایت الله بدری به دفتر کاری خود بازگشت.

محترم هدایت الله بدری چندی پیش در یک سفر رسمی که به ولایت هرات داشت، از اثر چپه. . .

دوشنبه ۱۴۰۲/۷/۱۰ - ۱۵:۴۷
Background image

د افغانستان بانک 14 میلیون دالر امریکایی را لیلام میکند

17 ربیع الاول 1445- د افغانستان بانک الی مبلغ (14) میلیون دالر امریکایی را طی داوطلبی به روز سه شنبه مؤرخ 18 ربیع الاول 1445 (1402/07/11) بطور لیلام بفروش می رساند. بدینوسیله از بانکها. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۷/۴ - ۱۷:۱۰
Background image

د افغانستان بانک واحد پولی باثبات جهان را کنترول میکند

د افغانستان بانک با مدیریت عالی و تطبیق سیاست های معقول پولي توانسته است تا از ارزش پول افغانی در مقابل اسعار به خوبی حفاظت نماید.

در حال حاضر افغانی به عنوان یک واحد پولی باثبات در. . .

بازگشت به خبر