سفر هیئت عالی رتبه د افغانستان بانک به کشور مالیزیا جهت اشتراک در مجمع بین المللی اقتصاد و مالی اسلامی

Mpoya
شنبه ۱۴۰۳/۳/۵ - ۱۱:۲۵
سفر هیئت عالی رتبه د افغانستان بانک به کشور مالیزیا جهت اشتراک در مجمع بین المللی اقتصاد و مالی اسلامی

۱۶ ذو القعدة الحرام ۱۴۴۵-  هیئت عالی رتبه د افغانستان بانک به اساس دعوت رسمی کشور مالیزیا، جهت اشتراک در کنفرانس بین المللی سالانه مجمع بین المللی اقتصاد و مالی اسلامی به آن کشور سفر کرد.

هیئت قرار است که طی نخستین روز سفر در نشستی که از جانب بانک مرکزی مالیزیا برگزار میگردد، اشتراک ورزند. در این نشست از نمایندگان د افغانستان بانک و سایر بانک های مرکزی کشورهای اسلامی دعوت شده است تا نظرات و تجربیات خود را در خصوص توسعه بانکداری اسلامی در میان گذاشته و تصامیم لازم را اتخاذ نمایند.

همچنان هیئت دافغانستان بانک در روز های دوم و سوم سفر خویش، در کنفرانس دو روزه تحت عنوان مجمع بین المللی اقتصاد و مالی اسلامی که از جانب  دولت مالیزیا راه اندازی میگردد،، اشتراک می نمایند.

شایان ذکر است که در این مجمع، نمایندگان بانک های مرکزی  و موسسات مالی از کشورهای مختلف جهان دعوت گردیده و قرار است که  شرکت کنندگان پیرامون توسعه بانکداری اسلامی، تقویت تشبثات خورد و متوسط و مسائل مربوط به صکوک و توسعه بازارهای مالی بحث و تبادل نظر نمایند.

علاوه بر این، طی این سفر قرار است، هیئت از مرکز تحقیقات شرعی بین المللی بانکداری اسلامی، پوهنتون بین المللی  و تمویل بانکداری اسلامی، پوهنتون بین المللی اسلامی مالیزیا و اداره حج و زکات، به هدف تامین روابط دو جانبه، دیدار نمایند.

باید گفت که د افغانستان  بانک برای توسعه بانکداری اسلامی بر اساس اصول اسلامی در سراسر کشور، تلاش می ورزد  تا سیستم بانکداری بدون ربا ایجاد شود.

آخرین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۳ - ۱۵:۴
Background image

جلسه کمیته مدیریت خطرات ورعایت قانون د افغانستان بانک تدویر گردید

5 ذوالحجة الحرام 1445- کمیته مدیریت خطرات ورعایت قانون د افغانستان بانک تحت ریاست محترم نور احمد آغا معاون اول د افغانستان بانک با حضورداشت اعضای این کمیته، تدویر جلسه نمود.

در ابتدای. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۳/۲۲ - ۱۵:۲۸
Background image

تدویر جلسه شورای عالی د افغانستان بانک

4 ذوالحجه الحرام 1445- جلسه شورای عالی د افغانستان بانک به ریاست محترم هدایت الله بدری سرپرست د افغانستان بانک و به اشتراک سایر اعضای این شورا در دفتر مرکزی د افغانستان بانک برگزار. . .

یکشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۰ - ۱۵:۵۶
Background image

دیدار سرپرست ریاست کُل  دافغانستان بانک با رئیس یوناما

2 ذوالحجة الحرام 1445 محترم هدایت الله بدری سرپرست ریاست کُل د افغانستان بانک، با خانم رزا اوتونبایوا، رییس یونانما در افغانستان دیدار و پیرامون توسعه خدمات مالی ، و گفتگو کرد.

طی. . .

بازگشت به خبر