د افغانستان بانک بانکنوت های مندرس جمعآوری شده در زون مرکز را حریق نمود

Mpoya
سه‌شنبه ۱۴۰۳/۴/۱۹ - ۱۷:۱۱
د افغانستان بانک بانکنوت های مندرس جمعآوری شده در زون مرکز را حریق نمود

کابل، ۳ محرم الحرام ۱۴۴۶ - د افغانستان بانک به استناد ماده‌های ۳۹ و ۴۲ قانون خویش، بانکنوت‌های مندرس به ارزش ۸۸۹،۹۲۰،۰۰۰ افغانی را در انواعیه های مختلف، پس از شمارش دقیق و با حضور هیئت تعیین شده، حریق نمود.

محترم ملا محمد آخند، معاون دوم د افغانستان بانک حین صحبت در جریان حریق بانکنوت‌های مندرس، از مردم خواست تا در معاملات اقتصادی و داد و ستد‌های روزانه، به حفظ و نگهداشت درست پول افغانی توجه داشته و از مندرس شدن زودهنگام آن جلوگیری کنند. شایان ذکر است که پول‌های مندرس جمع‌آوری شده، با حضور نمایندگانی از وزارت‌های عدلیه و مالیه، ادارات مربوط و آمریت‌های مرتبط د افغانستان بانک به کوره‌های خاص انتقال یافته و سوزانده شد.

آخرین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۵/۲ - ۱۵:۱۷
Background image

حریق بانکنوت‌های مندرس در زون شمال د افغانستان بانک

۱۶ محرم الحرام ۱۴۴۶- د افغانستان بانک بانکنوت‌های مندرس جمع‌آوری شده از زون های شمال و شمال شرق که مجموعاً (۱،۰۷۳،۹۶۲،۰۰۰) یک میلیارد و هفتاد و سه میلیون و نهصد و شصت و دو هزار افغانی. . .

دوشنبه ۱۴۰۳/۵/۱ - ۱۴:۳۶
Background image

تدویر کنفرانس تمویلات کوچک مالی اسلامی بمنظور رشد تجارت های کوچک و متوسط

16 محرم الحرام 1446- محترم صدیق الله خالد آمر عمومی دفتر ریاست د افغانستان بانک، در همایش تحت عنوان "هفته مالی اسلامی افغانستان" که پیرامون تمویل مالی اسلامی کوچک راه اندازی گردیده بود،. . .

شنبه ۱۴۰۳/۴/۳۰ - ۱۶:۲۹
Background image

تلاش برای توسعه خدمات مالی

14 محرم الحرام 1446 محترم نور احمد آغا سرپرست ریاست کُل د افغانستان بانک با محترم ستیفن رودریگز، رئیس اداره انکشافی سازمان ملل متحد در افغانستان، و هیأت همراهش دیدار و پیرامون مسائل. . .

بازگشت به خبر