برگزاری نود و یکمین جلسه هیئت مدیره بانک تجارت و توسعه اکو (ETDB )

Mpoya
شنبه ۱۴۰۰/۷/۲۴ - ۱۶:۳۲
برگزاری نود و یکمین جلسه هیئت مدیره بانک تجارت و توسعه اکو   (ETDB )

نود ویکمین جلسه هیئت مدیره بانک تجارت و توسعه اکو (ETDB ) به تاریخ 22 میزان 1400 بشکل آنلاین تدویر گردید. در این جلسه برعلاوه رییس بانک تجارت وتوسعه اکو و اعضای هیئت مدیره آن نماینده گان از کشور های عضو چون افغانستان، پاکستان، ترکیه، ایران، آذربایجان وقرغیزستان اشتراک داشتند. دراین جلسه ابتدا صورت جلسات قبلی توسط اعضای هیئت مدیره به تصویب رسید و متعاقباً در زمینه فراهم سازی تسهیلات مالی واعتباری به کشورهای عضو و نیز در زمینه تصویب تعدیلات وارده در مقرره ها و پالیسی های این بانک طبق آجندا بحث و تصامیم  لازم در زمینه اتخاذ گردید.

قابل تذکر است که این بانک با هدف ایجاد، ترویج و ارائه تسهیلات مالی و اعتباری برای توسعه تجارت درون - منطقه ای و همچنین تسریع توسعه اقتصادی کشورهای عضو در زیر مجموعه سازمان اکوتاسیس گردیده  و مقر آن در استانبول ترکیه است. افغانستان نیز درسال 2014 عضویت آن را بدست آورده است و در جلسات آن طور منظم اشتراک می نماید.

دافغانستان بانک همواره کوشیده است تا در جهت تامین و بهبود روابط خویش با سازمان های مالی بین المللی ومنطقه ای سهم فعال داشته و در جهت ایجاد تسهیلات بانکی و مالی نقش برازنده ایفا نماید.

آخرین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۹/۱۶ - ۱۶:۴۱
Background image

نشست با نماینده گان اتحادیه صرافان

16 قوس 1400 نشستی به ریاست محترم نور احمد آغا معاون اول د افغانستان بانک با نماینده گان اتحادیه صرافان برگزار گردید.

در این نشست در زمینه ثبات و حفظ نرخ مبادله افغانی، نظارت بر فعالیت. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۹/۱۶ - ۱۶:۳۸
Background image

اطلاعیه د افغانستان بانک در پیوند با سکتور بانکی کشور

چنانچه هموطنان عزیز در جریان قرار دارند، بانک های تجارتی بصورت مجموعی بشکل فعال به عرضه خدمات بانکی پرداخته و بنابر بهبود وضعیت نقدینگی پرداخت پول نقد به مشتریان انفرادی اخیراً افزایش. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۹/۱۶ - ۱۳:۳۷
Background image

تلاشهای د افغانستان بانک برای ثبات پول ملی

د افغانستان بانک از نرخ مبادله متحول مدیریت شده پیروی میکند که در همچو رژیم، نوسانات نرخ مبادله یک امر حتمی می باشد که ممکن ارزش پول ملی بلند برود و یا پایین بیایید، چنانچه بعضی از کشور. . .

بازگشت به خبر