بورد اجرائیوی صندوق بین المللی پول طی نشستی، نخستین ارزیابی برنامه تمدید تسهیل کریدت برای افغانستان را موفقانه خواند

Mpoya
چهارشنبه ۱۴۰۰/۳/۱۹ - ۱۳:۱۲
پول طی نشستی، نخستین ارزیابی برنامه تمدید تسهیل کریدت برای افغانستان را موفقانه خواند

19 جوزای  1400-  صندوق بین المللی پول با پخش خبرنامه ای که متصل نشست بورد اجرائیوی این صندوق در قبال ارزیابی اجراات و دستاورد های افغانستان تحت برنامه مشترک اصلاحات اقتصادی "تمدید تسهیل کریدت" برگزار گردیده بود، اجراات افغانستان را مورد تائید قرار داد. افغانستان با نیل به این هدف، اکنون کمک 149 میلیون دالر امریکایی این صندوق را بگونه فوری دریافت خواهد کرد.

آقای میتسو هیرو فروسوا معاون اجرائیوی صندوق بین المللی پول که این نشست را رهبری میکرد، گفت که افغانستان علی الرغم مبارزه با چالش های موجود ناشی از نا امنی ها، تنش های سیاسی و دشواری های برخاسته از شیوع وایروس کرونا بازهم در تعهد خود در راستای بر آوردن اهداف از قبل تعیین شده برنامه مشترک اقتصادی با صندوق بین المللی پول ثابت قدم بوده و آنرا به خوبی مدیریت نموده است.

آقای فروسوا در حالیکه از اصلاحات اقتصادی، مدیریت برنامه های محتاطانه بیرون رفت از وایروس همه گیر کرونا و استحکام نظام مالی و بانکی افغانستان توصیف می نمود گفت که توقع داریم افغانستان به همین منوال ادامه داده و سیاست های پولی آن هنوز هم بر محور ثبات قیم داخلی طرح و اجرا شود. او در خصوص نظام مالی و بانکی کشور، بر تحکیم و تقویت هر چه بیشتر چارچوب مقرراتی و نظارتی تآکید کرده و مبارزه با پولشویی و تمویل تروریزم را حتمی عنوان کرد.

محترم اجمل احمدی سرپرست د افغانستان بانک با اشاره به ارزیابی موفقانه افغانستان از سوی صندوق بین المللی پول در امر اصلاحات مالی و اقتصادی ابراز خُرسندی نموده، تعهد سپرد تا در زمینۀ ثبات اقتصاد کلان، اصلاحات سکتور مالی و بانکی، مدیریت موثر ذخایر ارزی، مبارزه علیه جرایم مالی، پولشویی و تمویل تروریزم، مبارزه با فساد اداری و تقویت سکتور خصوصی بمنظور ایجاد کار و رشد اقتصادی افغانستان بیشتر از پیش تلاش نماید.

https://www.imf.org/en/News/Articles/2021/06/07/pr21162-afghanistan-first-review-ecf-arrangement

آخرین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۰ - ۱۲:۵۶
Background image

د افغانستان بانک 36 میلیون دالر امریکایی را لیلام میکند

20 جوزای 1400- د افغانستان بانک الی مبلغ 36 میلیون دالر امریکایی را طی داوطلبی به روز شنبه مؤرخ 1400/03/22 ه ش بطور لیلام بفروش می رساند. د افغانستان بانک بمنظور اشتراک در این داوطلبی. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۳/۱۹ - ۱۳:۱۲
Background image

بورد اجرائیوی صندوق بین المللی پول طی نشستی، نخستین ارزیابی برنامه تمدید تسهیل کریدت برای افغانستان را موفقانه خواند

19 جوزای  1400-  صندوق بین المللی پول با پخش خبرنامه ای که متصل نشست بورد اجرائیوی این صندوق در قبال ارزیابی اجراات و دستاورد های افغانستان تحت برنامه مشترک اصلاحات اقتصادی "تمدید تسهیل. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۳/۱۸ - ۱۴:۵۸
Background image

تدویر جلسه هیئت مدیره انستیتیوت مالی و بانکداری افغانستان (AIBF)

18 جوزای 1400 هیئت مدیره انستیتیوت مالی و بانکداری افغانستان امروز جلسه ای را تحت ریاست محترم اجمل احمدی سرپرست د افغانستان بانک که همزمان رییس بورد این انستیتیوت نیز می باشد، با. . .

بازگشت به خبر